Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu është dënuar me 80 orë punë në interes public për veprimet e tij në njërën nga protetstat e banorëve të Unazës së Re. Lidhur me këtë vendim, ka reaguar edhe presidenti Ili Meta i cili me një p;ostrim në Facebook ka ironizuar drejtësinë duke shkruar se Balliu u dënua me 80 orë punë në interes të publikut pse mbrojti të drejtat e banorëve të Unazës.

Sipas tij ky është rasti kur oligarkët të dënojnë dy herë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb