Ditën e sotme në Tiranë, është zhvilluar një manifestim qytetar kundër abuzimit seksual ndaj të miturve.

Shkak për këtë është bërë rasti i disa ditëve më parë të raportuar në media, ku një 15-vjeçare nga Mirdita, u përdhunua në grup nga pesë persona, më i madhi prej tyre 44 vjeç.

Sakaq, manifestimin e bërë sot e ka vlerësuar e përshëndetur edhe vetë Presidenti Ilir Meta. Teksa publikon foto nga tubimi qytetar, ai shkruan:

“Dënoj me forcë rastet e fundit të abuzimit seksual të vajzave në Shqipëri dhe solidarizohem në mbështetje të protestave qytetare kundër këtij krimi, që meriton ndëshkim të rëndë ligjor”.

Kujtojmë që pesë personat janë identifikuar nga policia, si dhe është bërë e mundur arrestimi dhe burgosja e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb