TIRANE

Policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu.

Balliu është shoqëruar menjëherë pas përfundimit të protestës. Banorët bllokuan sërish rrugën. Kujtojmë se Balliu është shoqëruar edhe më herët, pikërisht për protestën te Unaza.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “Balkanweb” se përpos Balliut, janë shoqëruar në komisariat edhe disa banorë.

Policia ka arrestuar më herët disa protestues, të cilët janë lënë në burg nga gjykata.

Ja kush janë të shoqëruarit nga policia për protestën te Unaza:

Dritan Noku
Arend Bushi
Ani Murataj
Andi Sharra
Ervis Hysneli
Kujtim Ylli
Gojart Duro

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb