Më shumë se 300 qytetarë kanë humbur jetën që nga fillimi i protestave në vend.

Trazirat dhe protestat kulmuan pas vdekjes se vajzës së re kurde në paraburgim.

E reja u arrestua për shkelje të kodit të rreptë të veshjes së grave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: