SHBA

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka qenë kundër protestave të dhunshme pas vdekjes së afro- amerikanit George Floyd duke e konkretizuar kundërshtimin e tij në vendime.

Një prej organizatave që merr pjesë në këto protesta është Lëvizja Anti- fashiste Antifa për të cilën Trump thotë se do e klasifikojë organizatë terroriste.

Antifa është një lëvizje që kundërshton fort neofashizmin, fashizmin, kapitalizmin por më shumë se sa afër së majtës degjeneron në anarki me protesta të dhunshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb