Antonio Conte nuk I ka shpëtuar dënimit pas përplasjes së ashpër verbale me arbitrin në fundin e sfidës kundër Udinezes të luajtur të shtunën e kaluar. Gjykata Sportive ka pezulluar trajnerin e Interit me dy ndeshje, ndërsa ai duhet të paguajë edhe një gjobë 20 mijë euro.

1611433881 374392 1611434009 Noticia Normal
1611433881 374392 1611434009 Noticia Normal

Në këtë mënyrë, Conte nuk do të jetë në pankinë për dy sfidat e ardhshme të kampionatit kundër Benevento dhe Fiorentinës.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: