Protesta për vrasjen e Klodian Rashës vijon teksa protestuesit kanë lënë kryeministrinë për t’u rikthyer tek Ministria e Brendshme.

Protestuesit janë rikthyer për të sulmuar godinën e Ministrisë së Brendshme, ashtu siç bënë pak orë më parë. Madje protestuesit nuk kanë kursyer as godinën e Bashkisë së Tiranës që ndodhet pas Ministrisë.

Në fakt disa protestues kanë mbetur ende tek kryeministria, por shumica ndodhet tek Ministria e Brendshme tashmë për të vijuar protestën. Me sende të forta apo dhe me barrierë protestuesit tentojnë të thyejnë dritaret e Ministrisë së Brendshme, siç raporton për “BalkanWeb” gazetari Osman Stafa.

Po ashtu, ai raporton se protestuesit kanë sulmuar edhe godinën e Bashkisë së Tiranës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb