Partia Socialiste ka ankimuar në KAS vendimin për regjistrimin e kandidatit të propozuar nga zgjedhësit Gjergj Mërkuri në Bashkinë Sarandë.

Mësohet se në kërkesën e depozituar nga përfaqësuesi i PS-së në KQZ Eridian Salianji theksohet se kandidati Gjergj Merkuri ka falsifikuar firmat e qytetarëve dhe se shumë prej tyre janë mashtruar për arsyen se pse po firmosin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: