Një infermier në Spitalin Rajonal të Beratit ka rënë pre e dhunës fizike të dy të rinjve. Ngjarja ka ndodhur natën e djeshme brenda ambienteve të Repartit të Urgjencës në këtë spital.

Mësohet se dy të rinjtë kanë qenë në korridorin e spitalit kur janë përplasur me infermierin Shehu dhe duke i kërkuar llogari se përse u kishte prerë rrugën, janë konfrontuar fillimisht me fjalë me infermierin, më pas e kanë goditur këtë të fundit me grushte e shkelma dhe më pas janë larguar nga spitali në drejtim të paditur.

Mësohet se pas hetimeve të kryera, policia ka arritur të identifikojë dy të rinjtë që goditën infermierin Ernito Shehu.

Agresorët me iniciale K.Sh., dhe E.D., janë shpallur në kërkim nga policia, ndërkohë që infermieri ka marrë lëndime të lehta. Burime policore konfirmojnë se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta dhe se infermieri nuk kishte njohje të mëparshme apo konflikt me këta shtetas.

Njoftimi i policisë: 

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat, u referuan materialet hetimore në Prokurori dhe u shpallën në kërkim për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”, kryer në bashkëpunim, shtetasit K.Sh., 22 vjeç dhe E.N., 20 vjeç, të dy banues në Berat, pasi për motive të dobëta dhe me pretendimin se u kishte zënë rrugën nëpër shkallët e Spitalit Rajonal Berat, kanë goditur me grushta infermierin i cili ishte në shërbim shtetasin E.Sh.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: