Kryetari i PD-së, Sali Berisha komentoi faktin se përse nuk ka përfshirë edh eish kryetarin Basha, si dhe Alibeajn dhe Bardhin në organizimin e protestës së 7 korrikut.

Pse i latë jashtë grupeve të punës Alibeajn, Bashën dhe Bardhin? Ata janë edhe qytetarë…


Ajo ishte një këshillë. Këshilla ka gjithmonë një relativitet të madh. Askush nuk mund të pengohet për të ardhur në protestë. Nëse jap një këshillë në interesin më të mirë të protestës, kjo nuk do të thotë ndalim. Është thjeshtë një këshillë. Po të duan e pranojnë, po të duan nuk e pranojnë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb