Mauricio Pochettino ishte i qartë, vetëm një opsion kishte në tavolinë për tu konfirmuar në krye të PSG, të fitonte Champions League. Pasi dështuan edhe këtë vit, madje këtë herë i “lan duart” që në fazën e 1/8, Pochettino ka bërë gati valixhet, pret vetëm fundin e sezonit për tu shkarkuar nga sheiku Al-Khelaifi.

Pikëpyetja e vetme që ka mbetur është kush do ta zëvendësojë? Në Francë shkruajnë se presidenti i PSG ka intensifikuar kontaktet me Zinedine Zidane, këtë herë ka preferuar ta marrë vetë në dorë fatin e trajnerit të ri pasi ka kontaktuar personalisht me ish trajnerin e Real Madrid.

Zidane
Zidane

Al-Khelaifi do të bëjë gjithçka është e mundur për të transferuar Zidane në Francë, një emër që lakohet prej kohësh por tashmë duket mundësia ideale për ta konkretizuar këtë dëshirë të madhe të tifozëve francez.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb