PSG një ditë pasi ka filluar pushimet e dimrit njofton shkarkimin e trajneri gjerman Thomas Tuchel.

Parizienët këtë vit kanë treguar një formë më të dobët në kampionat duke e mbyllur në vendin e tretë vitin, por vetëm me një pikë më pas se dy vendet e mësipërme Lille e Lyon.

Nga ana tjetër PSG u kualifikua si e para në grup nga Champions League. Kjo nuk i ka mjaftuar Tuchel që të vijojë aventurën.

Në Francë aludojnë se gjermani u shkarkua pas deklaratës kontraverse ”Në PSG, unë ndjehem më shumë si një politikan ose një ministër sporti sesa një trajner.” Gjithsesi Tuchel u largua me nder nga PSG pasi vetëm dje fitoi 4-0 ndaj Strasburg.

Nga ana tjetër përfiltet shumë se vendin e tij në krye të stolit është argjentinasi Mauricio Pochettino. Një tjetër opsion është dhe ish-futbollisti i PSG, Thiago Motta. Në garë mund të jetë edhe italiani Allegri i cili përflitet prej muajsh që mund të merrte stolin e parizienëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb