PSG është në kërkim të një sulmuesi për ti plotësuar dëshirën trajneri Galtier. Pista kryesore, më e mundshme, është ajo e Marcus Rashford, por ëndrra e madhe e klubit francez është Rafael Leao. Sipas RMC Sport, sulmuesi i Milanit pëlqehet shumë nga Luis Campos, të dy kanë punuar kur ishin pjesë e Lille.

Transferimi i Leoa-s në Paris është një operacion shumë i ndërlikuar në aspektin financiar, edhe për një klub si PSG, për më tepër që tashmë kanë ndryshuar strategji në merkato.

Në këtë marrëveshje mund të përfshihet Abdou Diallo, një objektiv i Milanit për të përforcuar mbrojtjen. Pavarësisht këtyre zërave, t’i rrëmbesh Milanit një lojtari si Leoa në vigjilje të sezonit të ri është shumë e vështirë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: