Videoja e një të burgosuri teksa puth një gjyqtare brenda qelisë ka bërë xhiron e rrjetit. Ngjarja në fjalë është regjistruar në Argjentinë, ndërsa burri është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një oficeri policie.

Ndër të tjera, sipas mediave të huaja gjyqtarja e identifikuar si Mariel Suarez ka tentuar ta “shpëtojë” atë nga burgimi i përjetshëm.

Pas publikimit të videos, gjyqtarja është nën hetim për sjellje të pahijshme, ndërkohë që nuk përjashtohet mundësia e vendosjes së sanksioneve ndaj saj.

Bëhet e ditur se Bustos kishte vrarë në vitin 2009 një oficer policie, i cili tentoi ta arrestonte në një përleshje të përgjakshme ku vdiq një nga vëllezërit e tij dhe u plagos një polic tjetër.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb