Bëhet publike lista e personazheve të famshëm më të paguar për postimet e tyre në Instagram.

Të famshmëve dhe influencera-ve u kërkohet shpesh të postojnë përmbajtje të sponsorizuar ndërsa Hopper HQ ka publikuar një listë se sa para fitojnë VIP-at për një postim.

Në listën e “Instagram Rich List, vihet re që emri i Kylie Jenner ka kaluar në vend të dytë, e cila për vitin e shkuar ka qenë personazhi më i paguar në rang global.

Vendi i parë i përket futbollistit Cristiano Ronaldo, i cili fiton mbi 2 milionë dollarë vetëm për një postim.

 

Lista e plotë e “Instagram Rich List”:

20. Kevin Hart

Ndjekës: 152 milionë

Kostoja për postim: 780,000 dollarë

19. Miley Cyrus

Ndjekës: 181 milionë

Kostoja për postim: 928,000 dollarë

18. Neymar

Ndjekës: 177 milionë

Kostoja për postim: 945,000 dollarë

17. Kourtney Kardashian

Ndjekës: 196 milionë

Kostoja për postim: 964,000 dollarë

16. Katy Perry

Ndjekës: 171 milionë

Kostoja për postim: 1,029,000 dollarë

15. Nicki Minaj

Ndjekës: 201 milionë

Kostoja për postim: 1,031,000 dollarë

14. Virat Kohli

Ndjekës: 212 milionë

Kostoja për postim: 1,088,000 dollarë

13. Jennifer Lopez

Ndjekës: 220 milionë

Kostoja për postim: 1,130,000 dollarë

12. Taylor Swift

Ndjekës: 223 milionë

Kostoja për postim: 1,142,000 dollarë

11. Justin Bieber

Ndjekës: 256 milionë

Kostoja për postim: 1,281,000 dollarë

10. Kendall Jenner

Ndjekës: 255 milionë

Kostoja për postim: 1,290,000 dollarë

9. Khloe Kardashian

Ndjekës: 269 milionë

Kostoja për postim: 1,320,000 dollarë

8. Beyonce

Ndjekës: 274 milionë

Kostoja për postim: 1,393,000 dollarë

7. Ariana Grande

Ndjekës: 329 milionë

Kostoja për postim: 1,687,000 dollarë

6. Kim Kardashian

Ndjekës: 329 milionë

Kostoja për postim: 1,689,000 dollarë

5. Dwayne “The Rock” Johnson

Ndjekës: 335 milionë

Kostoja për postim: 1,713,000 dollarë

4. Selena Gomez

Ndjekës: 344 milionë

Kostoja për postim: 1,735,000 dollarë

3. Lionel Messi

Ndjekës: 358 milionë

Kostoja për postim: 1,777,000 dollarë

2. Kylie Jenner

Ndjekës: 368 milionë

Kostoja për postim: 1,835,000 dollarë

1. Cristiano Ronaldo

Ndjekës: 478 milionë

Kostoja për postim: 2,397,000 dollarë./Panorama/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb