Sot në Komisionin e Verifikimit të FSHF u miratuan kandidatët për president të FSHF, ku emrat e regjistruar janë Armand Duka, Sulejman Starova dhe Dritan Shakohoxha.

Surprizat janë në listën e kandidatëve për anëtarë të Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së. Përveç
Shakohoxhës që kandidon për postin e presidentit, në këtë listë janë edhe dy gazetarë të tjerë të njohur, Pano Xhixho dhe Anila Basha.

Mes 12 kandidatëve për KE-në, janë Lutfi Nuriu, Abdyl Kuriu, Arben Dervishaj dhe Bardhyl Jera. Nga Komiteti Ekzekutiv aktual mungojnë emra, si Edvin Libohova, Bardhyl Minxhozi dhe politikani Enkeleid Alibeaj.

Lista e kandidatëve për KE
Abdyl Kuriu

Anila Basha

Arben Dervishaj

Bardhyl Jera

Envi Hicka

Ermal Tahiri

Ervin Canollari

Gjergji Petro

Lutfi Nuriu

Pano Xhixho

Vasil Bicaj

Ylli Ҫekiҫi

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb