Tuttosport ka publikuar listën prej 100 lojtarëve kandidatë për çmimin ‘Djali i Artë’. Këtu përfshin lojtarët që luajnë në klubet evropiane dhe janë nën 21 vjeç. Fituesi i vitit të fundit ishte francezi Kylian Mbappe, i cili është në listë edhe këtë herë dhe normalisht favorit.

Vlen të theksohet se fituesi zgjidhet nga mediat të cilat votojnë për më të mirin, pjesë e panelit janë edhe mediat e mëdha si Corriere dello Sport, Gazzetta dello Sport, Marca, L’Equipe, Bild, Times, Blick, De Telegraaf, A Bola, Sport-Express, Aftonbladet dhe SportDay.

Lista e plotë:
Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Carles Alena (Barcelona), Jose Maria Amo (Sevilla), Angel Gomes (Manchester United), Mirko Antonucci (Roma), Houssem Aouar (Lyon), Giorgi Arabidze (Shakhtar Donetsk), Joaquin Ardaiz (Antwerp), Ismail Azzaoui (Wolfsburg), Musa Barrow (Atalanta), Fabian Benko (Linz), Sander Berge (Genk), Justin Bijlow (Feyenoord), Bilal Boutobba (Marseille), Brahim Diaz (Manchester City), Lorenzo Callegari (Genoa), Lazar Carevic (Barcelona), Danny Collinge (Stuttgart), Patrick Cutrone (Milan), Dani Olmo (GNK Dinamo), Tom Davies (Everton), Matthijs de Ligt (Ajax), Abdou Diakhate (Fiorentina), Krepin Diatta (Club Brugge), Javairo Dilrosun (Hertha Berlin), Diogo Dalot (Manchester United), Moussa Djenepo (Standard Liege), Ritsu Doan (Groningen), Mamadou Doucoure (Borussia Monchengladbach), Odsonne Edouard (Celtic), Marcus Edwards (Tottenham), Sergei Eremenko (Spartak Moscow), Zackarias Faour (Oster IF), Franchu (Real Madrid), Phil Foden (Manchester City), Mamadou Fofana (Alanyaspor), Timothy Fosu-Mensah (Manchester United), Dennis Geiger (Hoffenheim), Giorgos Giannoutsos (AEK Athens), Ianis Hagi (Viitorul), Achraf Hakimi (Real Madrid), Amadou Haidara (RB Salzburg), Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Callum Hudson-Odoi (Chelsea), Jonathan Ikone (PSG), Alexander Isak (Borussia Dortmund), Arnel Jakupovic (Juventus), Dejan Joveljic (Red Star Belgrade), Herbie Kane (Liverpool), Yann Karamoh (Inter), Justin Kluivert (Roma), Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar), Kwang-Song Han (Cagliari), Alban Lafont (Toulouse), Leandrinho (Napoli), Dimitris Liminios (PAOK), Lincoln (Rizespor), Jordan Lotomba (Young Boys), Davor Lovren (GNK Dinamo), Sandri Lovric (Sturm Graz), Mikhail Lysov (Lokomotiv Moscow), Arne Meier (Hertha Berlin), Dennis Man (FCSB), Manu Garcia (Manchester City), Faitout Maouassa (Stade Rennais), Mauro Junior (PSV), Kylian Mbappé (PSG), Weston McKennie (Schalke), Jan Mlakar (Maribor), Nikola Moro (GNK Dinamo), Reiss Nelson (Arsenal), Lukas Nmecha (Manchester City), Martin Odegaard (Real Madrid), Abdulkadir Omur (Trabzonspor), Matej Oravec (Spartak Trnava), Reece Oxford (West Ham), Pedro Pereira (Genoa), Pietro Pellegri (Monaco), Alejandro Pozo (Sevilla), Christian Pulisic (Borussia Dortmund), Jeff Reine-Adelaide (Arsenal), Panagiotsis Retsos (Bayer Leverkusen), Rui Pedro (Boavista), Yusuf Sari (Marseille), Ismaila Sarr (Stade Rennais), Malang Sarr (Nice), Borna Sosa (Stuttgart), Moussa Sylla (Monaco), Toni Moya (Atletico Madrid), Idrissa Toure (Werder Bremen), Moussa Wague (KAS Eupen), Chris Willock (Benfica), Ben Woodburn (Liverpool), Rafink Zheknini (Fiorentina), Andi Zeqiri (Lausanne), Baris Zeren (Galatasaray), Luca Zidane (Real Madrid)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb