Përplasja e ashpër në zonën e Astirit, gjatë ditës së sotme, mes banorëve dhe punonjësve të policisë e IKMT, është bërë temë diskutimi në emisionin e sotëm “Real Story”, në News24.

Drejtuesi i emisionit, Sokol Balla, ka publikuar katër harta, që pasqyrojnë projektin e Unazës së Madhe, që prej vitit 1989, atë të Edi Ramës kur ishte kryebashkiak, të Lulzim Bashës, dhe projektin e fundit të realizuar nga bashkia në vitin 2016.

“Kjo është një hartë e rëndësishme, sepse rrëzon disa mite, sa i përket gjurmës. Gjurma nuk ka devijime, nuk ka ndryshime”, tha Balla.

(d.ç./BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb