Një fotografi e rrallë është publikuar në 15 vjetorin e vdekjes së ish-Presidenti të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Fotografia është shkrepur në Amerikë në vitin 1990, raporton “Bota sot”.

Në fotografi, janë atdhetarët, lobuesit e kontribuuesit e shquar; Harry Bajraktari – Nderi i Kombit, dhe Sabit Bytyçi – Kryetar i Këshillit të Federatës Shqiptare “Vatra”.

Auto 141756824 2873147482941519 7125105226316419637 N1611469654
Auto 141756824 2873147482941519 7125105226316419637 N1611469654

Ish-Presidenti Ibrahim Rugova vdiq më 21 janar 2006 në Prishtinë pas kancerit në mushkëri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb