KOSOVA

Mediat e Kosovës kanë publikuar video nga momenti kur arrestohet Dardan Molliqaj me aktivistë të tjerë të PSD.

Ata kishin organizuar sot një protestë e cila shkoi deri në ndalimin e fjalimit të zëdhënëses së Gjykatës Speciale, Trendafilova.

Hera e tretë që Molliqaj arrestohet brenda këtij viti ndërsa në vitet paraardhëse nuk kanë munguar këto episode të ngjashme.

Dardan Mollqaj është kryetar i PSD dhe është i martuar me Besa Shahinin, ish-ministren e Arsimit në Shqipëri për vitet 2019-2020.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb