Nga zonja Katerina
Përbërësit

Kofshë ose fileto pule, Kripë, piper, 1 lugë kafe miks baharnash, 1 lugë supe koncentrat perimesh, 1 – 2 lgj vaj ulliri, Salcë pikante speci.

Përgatitja

Marinojmë pulën me pak vaj, me koncentratin e perimeve dhe me një miks baharnash. E mbështjellim me letër kuzhine dhe e vendosim në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius.

Pasi pula të jetë pjekur e servirim me salcë pikante speci.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb