Punëtorët e pavarur të seksit në Gjermani kërkojnë nga deputetët që të lejojnë rifillimin e ‘biznesit’ të tyre.

Sipas tyre, duke qenë se i gjithë vendi po hapet gradualisht, edhe bordellot duhet të rifillojnë të funksionojnë.

Në një letër të hapur për deputetët, punëtorët e seksit argumentojnë se kanë përpiluar një plan higjienik për të siguruar që puna të kryhet në mënyrë të sigurtë.

Sipas tyre, tani punonjësit e seksit kanë një vëmendje më të shtuar ndaj higjienës personale për të mos rrezikuar as shëndetin e tyre.

Deputetët ftohen përmes letrës që të vizitojnë bordellot pasi të hiqen kufizimet për të parë nga afër sesi zbatohen masat.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb