GREQI

Punëtorët grekë sot kanë dalë në protesta si Dita Ndërkombëtare e tyre duke respektuar rregullat e distancimit social.

Sipas gazetares Ira Londo, kanë qenë kryesisht sindikalistët grekë që sot me lejet përkatëse dhe duke mbajtur distancën 2 metra nga njëri- tjetri kanë protestuar paqësisht para parlamentit në Athinë si dhe në Selanik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb