Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky njoftoi se raketat ruse kanë shkatërruar plotësisht aeroportin civil të kryeqytetit të rajonit qendror-perëndimor të Vinnytsia.

Sulmi është zhvilluar këtë të dielë.

Ndërkohë më herët autoritetet njoftuan se shërbimet urgjencës po punojnë për vënë në kontroll situatën dhe për të shuar zjarret në aeroport të shkaktuara nga sulmet me raketa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb