Shumë vende të botës janë solidarizuar me situatën në Ukrainë, duke dënuar ashpër agresionin e manifestuar nga Rusia e Vladimir Putinit.

Në shenjë solidariteti, shumë monumente historike, janë “veshur” me ngjyrat e flamurit ukrainas. Vendet që ndërmorën këtë nismë janë Britania e Madhe, Franca, Gjermania dhe SHBA.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme:

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: