Trupat ruse bombarduan pesë komunitete në rajonin e Sumy të martën, më 8 nëntor.

Lajmi u bë i ditur nga Dmytro Zhyvytskyi, kreu i Administratës Ushtarake Rajonale Sumy në një postim në Facebook.

“Armiku hodhi 59 mortaja dhe predha në zonat kufitare. U goditën komunitetet Krasnopillia, Bilopillia, Znob-Novhorodske, Velyka Pysarivka dhe Myropillia,” tha ai.

Trupat ruse granatuan zonat kufitare të rajonit Sumy pesë herë, duke përdorur artileri dhe mortaja më 7 nëntor.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb