Vladimir Putin i vjen në ndihëm presidentit amerikan, Donald Trump, i akuzuar se ka ushtruar presion mbi homologun e tij ukrainas, për të eliminuar një rival politik.


“Nuk shoh ndonjë gjë komprometuese në bisedën mes Trump dhe Zelensky-t”, deklaroi Putin, në lidhje me bisedën telefonike, që e ka vënë presidentin amerikan nën kërcënimin e shkarkimit nga posti.


“Donald Trump thjesht ka hetuar mbi një skemë të mundshme korrupsioni nga ana e një ish-anëtari të administratës presidenciale. Çdo kryetar shteti do të kishte bërë të njëjtën gjë”, shtoi ai.


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: