Ndërkohë që i dashuri i saj, presidenti rus Vladimir Putin, vendos për fatet e luftës në Ukrainë dhe përballet me disfata të njëpasnjëshme në front, e dashura e tij sekrete, ylli olimpik Alina Kabaeva, 39 vjeç, është shfaqur në publik pas shumë muajsh mungesë.

Ajo njihet si një nga personat që e ka mbështetur luftën, ndonëse jo drejtpërdrejtë. Ajo ka përdorur simbolet, për të shprehur suportin ndaj agresionit ushtarak që po vijon tashmë prej muajsh të tërë dhe që ka marrë mijëra jetë njerëzish.

Në hapjen e një kompleksi në Soçi, ajo u pa në skenë e veshur me një simbol “Z”, simbol që është bërë sinonim i veprimeve barbare të Rusisë në Ukrainë.

Capture
Capture

Kabaeva njihet si e dashura e Putinit që nga viti 2008, kur ai ishte i martuar me ish-zonjën e parë ruse, Lyudmila Putina.

Megjithatë, fakti që Putin po përballet me situata gjithmonë e më të vështira, nuk e ka ndaluar 39-vjeccaren që të mirëmbajë pamjen e saj.

Nga paraqitja e saj fizike dyshimet janë se ajo i është nënshtruar një tjetër ndërhyrje estetike. Pra teksa Putin po përballet me hallet e luftës, e dashura e tij po lufton të jetë sa më e bukur për liderin rus, i cili ndoshta aty gjen pak ngushëllim.

“Të gjithë vunë re se pamja e saj kishte ndryshuar. Alina duhet të bëjë diçka me kirurgët e saj plastikë. Përpjekjet për të ngushtuar fytyrën, deri më tani kanë dhënë rezultate të dyshimta. Me çdo dalje publike fytyra e saj ‘shkrihet’ më shumë dhe bëhet më asimetrike”, thuhet në një raport.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb