Rusia ka shkarkuar komandantin e qarkut të saj ushtarak perëndimor, sipas gazetës RBC.

RBC tha se gjeneral-koloneli Alexander Zhuravlyov do të zëvendësohet nga gjeneral-lejtnant Roman Berdnikov.

Ajo vjen pas një sërë humbjesh në luftë gjatë javëve të fundit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: