Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar për fitoren koalicionin e djathtë në Itali për fitoren.

Përmes një mesazhi në Twitter, Basha theksoi se miqësia mes dy vendeve është historike.

MESAZHI I BASHËS
Miqësia historike mes Shqipërisë dhe Italisë, e cila është artikuluar gjithmonë në një partneritet strategjik, bazohet në vlera të përbashkëta që do të na bashkojnë edhe më shumë në rrugëtimin tonë europian.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb