Pushtuesit rusë kanë bombarduar sërish qytetin e Khersonit. Raportohet se një civil është vrarë dhe një tjetër është plagosur.

Deklarata përkatëse është bërë nga kreu i Administratës Ushtarake Rajonale Kherson, Yaroslav Yanushevych në Facebook.

“Rashistët kanë goditur qendrën e Khersonit. Disa shtëpi banimi dhe objekte shëndetësore janë dëmtuar. Është goditur një tubacion gazi”, thuhet në raport.

Sipas Yanushevych, një grua 70-vjeçare u vra në banesën e saj. Gjithashtu, një 64-vjeçar ka mbetur i plagosur në rrugë, pasi predha ruse ra në rrugë.

Më 29 nëntor 2022, katër civilë u plagosën nga bombardimet ruse të rajonit Kherson.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb