Teksa Roma ka kaluar në avantazh, pasi u shënua një gol nga Nicolo Zaniolo në minutën e 32-të, në radhët e tifozëve shqiptarë ndihet frikë nga reagimi i mundshëm nga holandezët.

Në një lidhje direkte për ‘Open’ në ‘News24’ gazetari Eduard Ilnica pohoi se në Amfiteatrin e Liqenit Artificial situata paraqitet e qetë. Sipas tij 50% e tifozerisë në këtë Amfiteatër është italiane dhe pjesa tjetër shqiptare.

Ndërkohë në pjesë të tjera të kryeqytetit ndihet pasiguria nga tifozët shqiptarë mbi frikën për precipitim të mundshëm të situatën nga ana e mbështetësve të Fejnordit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: