KOSOVA

I nominuari për kryeministër, Avdullah Hoti do të prezantojë sot para deputetëve të LDK programin qeverisës.

Edhe pse tashmë qeveria e re është në dorë të Kushtetueses, LDK vijon me programin qeverisës të dakordësuar me AAK dhe Nismën Socialdemokrate. Teksa LVV kërkon zgjedhje të reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb