Ministria e Transportit në Romë ka njoftuar se duke filluar nga nesër do të ndalohet hyrja e anijeve ruse në portet e Italisë.

Italia mbështet sanksionet kundër Rusisë që pas nisjes së pushtimit rus.

Gjithashtu autoritetet bëjnë me dije se masa vlen edhe për ish-anijet ruse, të cilat ndryshuar flamurin e  tyre pas 24-shkurtit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb