Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

3 domate të mëdha të pjekura
2 vezë
2 qepë të njoma
Pak djath i bardhë
4 lugë miell
Kopër
Salcë kosi
Nenexhik

Përgatitja
Domatet i presim ne kubike dhe i leme te kullojne. Pasi kane kulluar shtojme vezet, djathin, miellin, nenexhikun dhe qepet e njoma ne feta te holla. Me anen e nje luge i hedhim ne tigan me vaj plot ne nxehtesi mesatare.

Kosin e perziejme me koper dhe e servirim me qoftet me domate per ti dhene freski pjates dhe per balancimin e vajit te skuqjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: