Recete nga znj Eneida
Përbërësit

100 gr. quinoa
1 patate
1 vezë
100 gr. miell thjerezash
1 kungull
1 karotë
Kripë
Majdanoz
Vaj ulliri

Përgatitja

Ziejmë quinoan me dyfishin e ujit si dhe pataten. Më pas e shtypim pataten, shtojmë quinoan dhe shtojmë vezën, miell quinoa, kungullin, karotën, kripën, majdanozin si dhe 1 lugë vaj ulliri .
Formojmë qoftet dhe i pjekim në furrë me pak vaj ulliri lart.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: