Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas akuzave të opozitës duke rikujtuar edhe njëherë rastin e inermierit Zija Alhysa.

Në fakt shkak i këtij reagimi është bërë denoncimi i ish-deputetit të PD, Gent Strazimiri në videon e të cilit tregohej se nuk kishte tampona në spital për COVID-19.

Rama  thotë se nuk ia ka infermierit që Basha e prezanton si mjek dhe ekspert kombëtar të pandemisë.

Po ashtu Rama akuzon infermierin dhe Bashën se po tallen me popullin duke dezinformuar opinionin.

 

STATUS NGA EDI RAMA

PD të mos shikojë gishtin kur gishti tregon hënën dhe hiq dorë nga reagimet me sharje e me akuza, sepse s’ia kam unë fajin atij infermierit që Lulëzimi e prezanton si mjek dhe si ekspert kombëtar të pandemisë, duke u tallur me popullin e duke dizinformuar dynjanë!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb