Rikthehen sërish rastet me COVID-19 në qytetin Mudanjiang në provincën Heilongjiang, i cili ka regjistruar 11 raste asimptomatike në tre ditët e fundit. Lajmi është bërë i ditur nga autoritetet. Mësohet se kjo ka sjellë ndërprerjen e transportin publik.

Stacionet hekurudhore u mbyllën dje, ndërkaq fluturimet e brendshme dhe ato ndërkombëtare u anuluan të gjitha. Shkollat i pezulluan orët e mësimit dhe i dërguan studentët në shtëpi.

Zyrtarët e qytetit ende nuk kanë lëshuar një njoftim zyrtar sa i përket mbylljes së të gjitha komplekseve të banimit, mirëpo qytetarët kanë pohuar se objektet e tyre janë vendosur nën izolim.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb