Armando Broja ka fituar vëmendjen e të gjithëve këtë merkato. Sulmuesi i Chelsea kaloi një periudhë fantastike me Southampton në huazim, ccka bëri që të bintë në sy tek disa ekipe.

Sipas asaj që shkruajnë mediet italiane, për futbollistin shqiptar nuk garojnë vetëm Napoli dhe Atalanta. Këto klube të Serie A duhet të bëjnë kujdes, pasi Everton dhe West Ham janë pas dere.

Kërkesat e Chelseat janë të mëdha. Blutë e Londrës pranojnë të privohen nga shërbimet e Armando Brojës, vetëm në rast se dikush paguan 40 milionë Euro Aktualisht, “Hammers” të West Ham janë favoritë.

Iii
Iii

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb