Pas radhëve kilometrike në pikën kufitare të Kakavijës, ku shqiptarët u detyruan të flenë edhe jashtë në pritje të kalimit për në Greqi, vjen reagimi i Komisionerit për Mbrojtjen dhe Diskriminimin, Robert Gajda.

Ai thotë se po e ndjek me shqetësim situatën dhe këshillon që MB e Ministria Jashtme të marrin masa pozitive.

“Po ndjekim me shqetësim situatën në Kakavijë. MB e Ministria Jashtme të marrin masa pozitive”,- shprehet Gajda.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb