Mino Raiola është në Paris për t’u takuar me krerët e Paris Sën Zhërmenit. Në këto çaste, prokuratori i famshëm është në kryeqytetin francez për të biseduar me PSG për mundësinë e transferimit në Ligue 1 të mbrojtësit Matijs De Ligt.

PSG disa javë më parë bëri një propozim mjaft joshës për lojtarin me një pagë neto prej 7 milionë eurosh në sezon, një ofertë e cila do të diskutohet me Leonardon, që është kthyer në kryeqytetin francez pas aventurës me Milanin.

Do të bisedohet edhe në lidhje me Marko Verratin. E ardhmja e mesfushorit të Kombëtares italiane nuk është në diskutim: ai do të qëndrojë në Paris dhe shumë shpejt do të firmosë një tjetër kontratë të re milionere.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: