Agjenti i famshëm i ‘yjeve’ të futbollit, Mino Railo ka shprehur besimin e plotë se Andrea Pirlo do të ketë sukses si trajner i Juventusit.
Raiola gjithashtu ka thumbur edhe Guardiolën, për të cilin ka thënë se nëse Juventus luan siç bënte Pirlo si lojtar, atëhere tekniku spanjoll do të harrohet.

Kjo pasi Raiola ka simpati për Pirlon si ish- mesfushor dhe e cilëson si një futbollist është argëtonte.

“Nëse Juve e Pirlos luan siç bënte ai si lojtar, atëherë Guardiola do të fillojë të harrohet. Pirlo ishte një lojtar që gjithmonë të argëtonte”, u shpreh Raiola.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb