Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Rajmonda Bulku mësohet se është infektuar me Covid-19. 62-vjeçarja është shtruar në spital, por sipas burimeve gjendja e saj paraqitet e qëndrueshme.

Bulku është ndër aktoret më të njohura të kinematografisë shqiptare.

Ajo mbahet mend jo vetëm si aktore, por gjithashtu dhe si pjesë e politikës dhe lëvizjes studentore të dhjetorit ’90.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb