Një person vdiq dhe katër të tjerë u plagosën në një zjarr në një ndërtesë banimi në lagjen Podilskyi të Kievit të premten, tha Shërbimi i Urgjencës i Ukrainës.

Zjarri shpërtheu pasi mbetjet e një rakete të rrëzuar goditën ndërtesën pesëkatëshe, tha shërbimi.

Raporti fillestar për një zjarr u mor në 8:04 të mëngjesit me orën lokale, tha ai. Pas mbërritjes, zjarrfikësit panë se kishte një zjarr nga kati i parë deri në katin e tretë.

Sipas informacioneve paraprake, 12 persona u shpëtuan dhe 98 persona u evakuuan, tha shërbimi.

Të martën, një pallat 10-katësh në lagjen Podil të rrethit u godit nga një grevë, duke shkaktuar zjarr në pesë katet e para të ndërtesës, sipas shërbimeve të urgjencës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: