Pesë persona kanë mbetur të vrarë dhe 25 të tjerë janë plagosur pas një sulmi nga raketat ruse.

Raketat goditën një shkollë në qytetin qendror të Ukrainës, Kropyvnytskyi .

Guvernatori rajonal tha se të lënduarve u është dhënë ndihma mjekësore, ndërsa sqaroi se fatmirësisht nuk janë në rrezik për jetën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb