Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa pasi Rama lajmëroi se do të falte gjobat për këmbësorët dhe shoferët duke thënë se masat ndëshkimore ishin vendime të paligjshme.

Zhupa shton se Rama tallet dhe nuk fal asgjë teksa thekson se nëse gjobat nuk do ishin falur qytetarët do të apelonin dhe ato do ktheheshin mbrapsht.

 

STATUSI I INA ZHUPËS

Rama nuk fal asgje! Gjobat, heqja e patentave edhe sekuestrimi i makines jane masa qe kane ndermarre policet duke lexuar facebookun e Rames dhe jo duke u bazuar ne ligj!

Asnje gjobe, asnje mase ndeshkimore nuk ka qene e mbeshtetur ne ligj. Fashat orare qe ndryshonin cdo jave nuk kane qene te shkruara ne asnje akt normativ dhe ne asnje fletore zyrtare.

Ato vendime do te ktheheshin mbrapsht me cdo apelim qe do te benin qytetaret! Ato jane vendime te paligjshme qe per kushtetute dhe ligj kane statuset edhe videot e Edi Rames.

Eshte turpi i tij qe tallet me qytetaret edhe vazhdon komandon nga facebooku!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb