Kryeministri Edi Rama ka filluar sot ditën duke uruar besimtarët myslimanë Festën e Kurban Bajramit.

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe gjithë botën festojnë sot këtë Festë të rëndësishme.

Në Shqipëri kësaj here Kurban Bajrami mund të falet nëpër xhami por sipas protokolleve të COVID-19 kurse ceremonia qendrore zhvillohet në xhaminë e Kokonozit te Pazari i Ri në Tiranë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb