TIRANE

Kryeministri Edi Rama në kuadër të një takimi mbi bashkëqeverisjen iu bëri thirrje qytetarëve që t’i drejtohen portalit “Shqipëria që duam” për çdo ankesë.

Teksa dëgjonte një ekonomist nga Vlora, i arsimuar jashtë vendit dhe me disa mastera, kreu i qeverisë nuk la pa thumbuar studentët që protestojnë.

Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë tha se fjalën master e kishte dëgjuar shumë herë, madje deri në orën 3 të mëngjesit, ndërsa shtoi: ‘më shumë sesa gjelat e Surrelit’. mes të tjerash Rama tha se ata që duan përjashtim nga tarifa e masterit do të duhet të dalin me rezultate të mira.

“Meqë përmendët fjalën master, se e kam dëgjuar deri në 3 të mëngjesit. E kam dëgjuar shumë më tepër sesa të gjithë gjelat e Surrelit pak më vonë. Dua ta theksoj se ska asnjë mundësi dhe nuk është e drejtë që të ndërhyhet financiarisht me mbështetje nga taksa-paguesit për masterin. Ne kemi bërë një përjashtim nga tarifa e masterit për ata që janë me 9-10”, tha Rama.

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb