Kryeministri Edi Rama, në shoqërinë e ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj, ka inspektuar punimet në kopshtin e ri të Marqinetit në Vorë.

Gjatë inspektimit kryeministri konfirmoi se punimet kanë përparuar dhe godina, do të jetë gati për të pritur fëmijët në sezonin e ri.

“Vorë – Aty ku vijon transformimi pas tërmetit.
Në kopshtin e ri të Marqinetit, tani gati për të pritur fëmijët në sezonin e ri ”, shkruan Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb