Kryeministri Edi Rama, ka inspektuar punimet në zonën e Kumes në Vlorë, ku kjo lagje, po i nënshtrohet një rikonstruksioni të plotë.

Inxhinieri i veprës, tha se në fund të vitit ajo do të përfundojë plotësisht.

Në këtë lagje të qytetit bregdetar, pritet shtohen hapësirat e gjelbëruara, si dhe të hapen akse lidhëse me rrugët kryesore të qytetit.

Postimi i kryeministrit Rama:

Vlorë, Kume – Puna vazhdon në këtë bllok problematik banesash, që po del në dritë, falë infrastrukturës së re nëntokësore, gjelbërimit, si dhe hapjes së akseve lidhëse të bllokut me rrugët kryesore

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb